Konkurs ze Stabilo - Wyniki! (polish)

Leave comment!

Miałem ostatnio przyjemność organizacji konkursu we współpracy ze STABILO. Przede wszystkim chciałbym podziękować za świetne gadżety, o które mieli okazję powalczyć moi fani!

No i, oczywiście, serdeczne dzięki wszystkim za zaangażowanie w konkurs! Otrzymałem naprawdę mnóstwo świetnych prac, zarówno na maila, jak i pod postem konkursowym na Facebooku. Ciężko było wybrać pięciu zwycięzców konkursu, ale takie były założenia od początku, więc mam nadzieję, że ogłoszenie wyników przyniesie wielką frajdę tym, którym udało się wygrać. A ci, którym się nie powiodło! Hej, będzie jeszcze mnóstwo innych konkursów, obiecuję! ;)

Bardzo zależało mi na publikacji wszystkich nadesłanych prac, bo chociaż w ten sposób mogę wyrazić moją wdzięczność i uznanie dla autorów. Naprawdę doceniam waszą pomysłowość!

Mam zaszczyt zaprezentować ZWYCIĘZCÓW KONKURSU!

Bill Coke - Kornelia Kur
"Opanował tajniki matematyki, więc bez problemu obliczy ile klusek jest w misce Jon'a (w przeciągu sekundy!). Ma też zdolności ataku gazem, umie przywalić ze słomki a w połączeniu z mientosem jest iście bombowy i zda się nie raz w akcji. Jedyną jego słabą stroną są precle na których widok robi mu się przykro. Tak to ogólnie równy gość i chciałby w końcu wyjść z ukrycia."

Pan Pulpecik - Anna Chramęga
"Mr P. Dla znajomych Pulpecik. Pan Pulpecik. Jon Spaghetti jest superbohaterem, ergo potrzebuje pomocnika, faceta, który ułatwi życie jemu i zarazem utrudni je przestępcom. Dlatego też do pomocy Jonowi zgłosił się on, Mr P. Mózgowiec. Facet od gadżetów. To on wymyślił sos do spaghetti. To dzięki niemu miska nie spada z głowy Jona (a jemu samemu okulary z głowy). Widelec, który sam nawija makaron? Podziękujcie Panu Pulpecikowi. Ostatnio myślał nad specjalnym dozownikiem z oliwą z oliwek, który wyślizguje się z rąk przestępców, oraz nad samopodgrzewającym się talerzem do spaghetti."

Lazaniusz - Daniel Olszak
Tutaj niestety nie było żadnej dołączonej historii, ani zabawnego opisu. Ale! Ten design i pomysł na pomocnika, a w zasadzie... wierzchowca?! ... zrobił na mnie tak piorunujące wrażenie, że po prostu dolna szczęka opadła mi z łoskotem na chodnik i starałem się zebrać ją przez co najmniej kilka minut!

PenneBoy - Ala Tomaszewska
"Jest to zwykły człowiek bez żadnych super mocy (chyba, że narzekanie i neverending bunt się liczy...). Przez przypadek dowiedział się, iż jego sąsiadem jest Jon Spaghetti i teraz go szantażuje. Chce ciągłych dostaw spaghetti wg Tajnego Przepisu w zamian za utrzymanie tajemnicy. Sam mianował się pomocnikiem Jona. A sam Jon nawet go nie lubi..."

Jane Steel - Marta Rzepka
"Kobietka rezolutna i pomocna w każdej sytuacji! Jon miskę spaghetti zawsze ma przy sobie, ale brakuje mu sztućców! I tu pojawia się Jane. Ma ona moc modyfikacji dowolnych przedmiotów w sztućce. Mało tego, mogą być one dowolnej wielkości i służyć nie tylko do jedzenia. Łyżkę zawsze można wykorzystać jako tarczę lub wiosło, a widelec jako widły. Wykorzystanie zależy od kreatywności, aczkolwiek przy Jonie...No cóż, liczy się spaghetti!"


Gratulacje dla całej piątki! 
Aż mam ochotę adoptować tych wszystkich superpomocników! :D 

A teraz przyszła pora na wszystkie inne prace, które mi nadesłaliście, ludziska! Wszystkie są świetne i chciałbym nagrodzić każdego, no ale... Postawiliście mnie w trudnej sytuacji. Dlaczego wszyscy wysłali takie świetne prace?! Jakaś zmowa, czy co? Miałem ogromny dylemat przy wybieraniu zwycięzców! 

Cośtam Ktośtam - Maciej Mikoś
Brak długiego opisu, ale te dopiski mówią same za siebie :D

Człowiek Klops - Tymoteusz Leciejewski
"Człowiek Klops - Ten na obrazku autorski (na szybko - przedstawia reakcję na twoją historię przeglądarki) *facepalm* Pewien młody pan uwielbiający klopsy za pomocą ogromnego piekarnika upiekł swoją głowę w marynacie do klopsów. Jeszcze wtedy nie wiedział o swoich możliwościach :) Dobra, jakie ma umiejętności? Potrafi de wszystkiego w kształcie kuli uformować klopsa! (+10 do swagu) oraz potrafi zmienić się w małego turlającego się klopsa . Myślę, że ten człowiek klops będzie idealnym pomocnikiem Jona ponieważ spaghetti idealnie smakuje z klopsikami!"

Kobieta Kot - Marta Gostkowska
Opisu nie dołączono, ale zastanawiam się czy kot (i to jeszcze w wersji damskiej :P) dogadywałby się z moimi szczurami i Smokiem Sławkiem... no i z psem! :D Być może świetnie by się uzupełniali, ale wyczuwam, że w domu zapanowałoby istne piekło!

Spaghedge (Spaghog) - Jakub Kunas
"Oto jest Spaghedge (Spaghetti + Hedgehog) {opcjonalnie - Spaghog} Jego ciało zbudowane jest z Sosu Spaghetti dzięki czemu może przyjmować różne kształty w zależności od sytuacji. Posiada zbroję z szybko regenerującej się szmaragdowej bazylii co jest dosyć fajnym wyposażeniem. Z ciała wystają mu makaronowe kolce które mogą zranić przeciwnika gdy ten dotknie Spaghedge'a. Jedną z jego super mocy jest wystrzał makaronowych kolców, które potrafią lecieć z prędkością wystrzelonego pocisku w stronę w którą wskazywały. Po wystrzeleniu kolców następne wyrastają już po 10 sekundach, dzięki czemu Spaghedge jest zdolny do ponownego ataku. Zna bardzo smaczne przepisy na Spaghetti, dodatkowo Spaghetti potrafi go uleczyć (gdyż się z niego składa :p). Spaghedge potrafi coś czego nie potrafi żaden inny jeż. Gdy odczuje taką potrzebę może położyć swoje kolce tak by ich kująca strona szła w tył, dzięki czemu można go przytulić i pogłaskać jak każde inne zwierzę. Co ciekawe prawie zawsze ma położone swoje kolce, nastawia je tylko gdy poczuje zagrożenie. Nawet gdy kolce ma położone trzeba uważać w którą stronę się go głaszcze, od tułowia do głowy absolutnie zabronione - grozi pokłuciem. Uwielbia jeść jabłka, ale to domena każdego jeża. Otrzymał to w genach."

Dr Klops - JustKleo
"Usposobienie i charakter: inteligentny, wyniosły, łatwo się denerwuje, niecierpliwy, silny, bardzo szybki, dyskretny, cicho się porusza, pracowity, lubi nazywać siebie "milordem" (w sumie, to nim jest), ma dobre riposty, wygląda jak klops XD, uwielbia spaghetti z klopsami i pizzę z salami, chodzi z wielkim widelcem zamiast laski, towarzyszy mu słodki kawałek pizzy o imieniu Solami :3 są najlepszymi przyjaciółmi
Słabe strony: pizza wegetariańska (nieznosi), ludzie, którym nie podoba się jego wąs
Specjalność i ataki: Atakuje "tocząc się" na przeciwników. Solami dodaje mu przyspieszenia biegając po nim jak po beczce. Atakuje też zakradając się od tyłu i ogłuszając widelcem.
Solami: Solami to ONA. Jest nieco derpowata, niezdarna, ale jednocześnie pomocna i radosna. Szaleńczo zazdrosna o Klopsa, kiedy nie poświęca jej wystarczająco dużo czasu, wpada w szał bitewny, wyrastają jej kły, a oczy przestają być słodkie, źrenice pomniejszają się. Rozwala wszystko na swojej drodze >:D
W sytuacjach wyjątkowych obie postacie mogą się połączyć tworząc jedną wyjątkowo silną fuzję. Klops zjada Solami i powstaje Kolami: Wojownik walczący wielkimi widłami (przerośnięty widelec :v), potrafi bardzo dobrze się wspinać, ale jest dużo wolniejszy niż autentyczny Doktor. Nosi złotą zbroję i już nie przypomina tak bardzo kształtem klopsa. Może utrzymać się w tej postaci ok. 24 godzin. Pluje gorącym serem i rzuca ostrymi dyskami salami."


Super Hipster - Kuba Krawczak
"Na pozór zwykly ziomek z osiedla niczym sie nie wyróżniający. Ha! To tylko zmyłka! Kuloodporna koszula najwyższej klasy, jeansy absorbujące światło i energię, broda schładzajaca ciało przy największym wysiłku. To jeszcze nic! Jego super moc to rażenie fleshem z smartfona, wyposażonego również w usuwanie pamięci, czy paralizator! Czy to nie epicko-świetne? On cie nie potrzebuje, to TY potrzebujesz jego!"

Mhroczny Władca Wszechświata - Adrianna Gręda
"Dorzucam coś od siebie. Dosłownie. Bo dorzucam siebie i moje alterego - Mhrocznego Władcę Wszechświata. Ze stadem moich zwierzaków. A co. Bo mogę. Próbować zawsze trzeba. Ale co ma makaron do ogromu wszechświata, zapytacie. Jak to co? Podbijemy cały świat makaronem! Plan idealny! <3 Niepodległa republika zjednoczonych klopsików w sosie? Czemu nie!"

Oreganomen, Otwieracz i Psanas - Dominik Pyzik
"Od dołu to pełzający w szalonym tempie Oreganomen, mający cudowną zdolność, przybierania kolorów otoczenia a la kameleon i doprawiania potraw jak i życia,  zarówno na słono jak i na słodko, środkowy bohater to zakamuflowany otwieracz do konserw, udający tylko małego smoka, potrafi otworzyć wszystko, począwszy od konserwy, poprzez zamki w drzwiach i tajemniczych skrzyniach, Górny bohater, to Psanas - pies z pyskiem ananasa, który umie wyszukiwać trufle , a la inne drogie specjały, a na co dzień, udaje że pilnuje grządek pomidorów."

Misko Bot - Kosma Zaczek
"Ekwipunek: działo spaghetti i plecak kredek. Ładowanie za pomocą spaghetti."

Pesto Frog - Julka Wąsowicz
"Czy to bocian? Czy to Dreamliner? Nie! To Pesto Frog! Biega po mieście w czerwonej pelerynce, którą chamsko ściągnął od Superman’a. Jest typowym typem żaby, której twarz znaczy więcej niż tysiąc słów."

Pingwin - Łukasz Żebrowski
"Jest to pingwin w specjalnym stroju który nie dość, że daje mu możliwość chwytania rzeczy swoimi robotycznymi łapkami i specjalne robotyczne długie nogi dzięki którym może szybciej biegać, to jeszcze ze swojego specjalnego plecaka ma specjalne skrzydła dające mu możliwość latania. Jego okularki działają na styl maski Iron Mana czy coś w tym stylu :v"

Pan Serek - Adrianna Grzegrzółka
"Pan Serek jest zawsze ubrany w garnitur (mimo młodego wieku 20 lat), co sprawia wrażenie inteligentnego i mądrego Serka. Jednakże, jego garnitur jest niezwykły! Za pazuchą zawsze nosi eliksiry, które, jak sam mówi, uwarzyła sama Hermiona, przy małej pomocy Jęczącej Marty. Są różne: jedne pozwalają (po oblaniu kamienia) zamienić tenże kamień w miskę ze spaghetti, następne (po wypiciu) napełniają żołądek tymże daniem. Niestety, pan Serek jest bardzo roztargniony, i nie pomyślał o uprzednim podpisaniu buteleczek, z czego wychodzą czasami tragiczne konsekwencje zamiany ludzi w spaghetti lub stworzenia z kamienia fontanny makaronu i sosu, o dość dużej średnicy (ale pan Serek nie lubi o tym rozmawiać). Posiada moce telepatii i telekinezy, co pomaga przy przenoszeniu miseczek ze spaghetti. Ma również małe kółeczko fanek (Myserki, składa się z osiemnastu nastoletnich myszek), z powodu jego dość przystojnego rysu twarzy (sera?), postawnej figury oraz nienagannych manier."

Pulpettinio - Weronika Khosh Ablouei
Tutaj również niestety brak opisu, ale jest dopisek na kartce z rysunkiem ;)

To już wszystkie prace, jakie od was otrzymałem! Jeszcze raz dzięki za udział w konkursie i liczę na takie samo, jeśli nie większe zaangażowanie w kolejnych, które niewątpliwie nadejdą! :)


0 komentarze:

Post a Comment